Ribon Etiket

Trigromi Baskı
10 Temmuz 2018
Show all

  Ribon Etiket Etiket Çeşitleri

  Thermal Transfer Baskı yöntemi Endüstri dünyasında etiket, karton ve sentetik malzemelerin markalanmasında kullanılan bir yöntemdir. Polyester film üzerinde katı halde bulunan mürekkep, termal yazıcı kafa sayesinde ısıtılarak sıvı hale gelir ve etiket yüzeyine transfer edilerek, baskı sağlanır.

  Mükemmel baskı kalitesinin sağlanabilmesi için, yazıcı,ribon ve baskı yapılacak malzemenin uyumlu olması gerekir. Termal Transfer baskı size düz kağıttan sentetik kağıda kadar her türlü baskısız malzemede en iyi sonucu sunar. Termal transfer etikette ribonla baskı alınmasından sonraki ömrü, thermal etiketle kıyaslandığında (ribon kullanımı olmadan) daha uzundur.

  Kullanım Yerleri a) NORMAL YAZICILAR İÇİN: 1.WAX RİBON: Normal TT Kağıtlar Flat-Head yazıcılar için uygundur. Baskı hızı: 300mm / saniye Erime derecesi: 65° C Kullanılabilir malzeme: Wellum, Thermotransfer kağıt türleri, Chromolux kağıtlar. Ribbon karışımı : Karbon, bazı kimyasallar, reçine, balmumu (çabuk erir, düşük ısı kullanılır. çabuk eridiğinden %98 balmumu %2 reçine kullanılır. ) 2.WAX – RESİN RİBON: Baskı hızı: 250mm / saniye (Baskı malzemesine göre değişir) Erime derecesi: 75° C Kullanılabilir malzeme: Thermotransfer kağıt türleri, Chromolux kağıtlar, PE, PB, PVC, PET, PET ve Polyester folyolar. Ek özellik: 90° döndürülmüş barkod. Ribbon karışımı : Karbon, bazı kimyasallar, Balmumu + Reçine (çabuk erimesin diye %30 balmumu (wax) +%70 reçine (resin) kullanılır yada %50 wax-%50 resin kullanılır.) 3.RESİN RİBON: Hız: 200mm/saniye Erime derecesi: 80° C Malzeme: PE, PP, PVC, PET, Polyester folyo Mukavemet: Deniz suyu, Hava etkilerine, UV dayanıklı Ribbon karışımı : Karbon, bazı kimyasallar, (reçine)-sert yani zor eriyen yüksek ısı kullanılır. %98 reçine -%2 wax kullanılır (genellikle endüstriyel amaçlı kullanım) Tekstil baskılarında en ağır yıkamalar ve sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı resin ribondur. Alkol testinde çıkmaz. b) NEAR EDGE YAZICILAR iÇİN: 1.WAX RESİN: TEC – AVERY : Hız: 600mm/saniye Erime derecesi: 80° C Baskı malzemesi: Thermotransfer kağıt türleri, Chromolux kağıtlar, PE, PP, PVC, PET, Polyester folyolar 2.RESİN: Hız: 250mm/saniye Erime derecesi: 80° C Baskı malzemesi: (PE) PP, PVC, PET, Polyester folyolar Ek özellik: 90° döndürülmüş barkod. Not:* Sipariş verirken dikkat edilmesi gerekenler: 1.Ribon Tipi (Wax, Resin, Wax/Resin vs..) 2.Ribon sarım şekli (IN / OUT) 3.Kullanım amacı.(Velluim, Opak, Yıkama Talimatında vs.) 4.Ribon göbek çapı (Yazıcının marka ve modeline göre değişir)

  Damla Etiket Kullanım Yerleri

  Promosyon sektöründe, Anahtarlık, Rozet, Masa Üstü Setlerde, Yoyolarda, Metrelerde, Beyaz Eşyalarda, Mobilya Sektöründe, Banyo Ürünleri, Otomotiv Sektörü, Bilgisayar Kasaları, Monitörler ve Makina Sektöründe Marka Etiketi olarak da kullanılabilir.

  Mobilya Ürünlerinde Damla Etiket, Bilgisayar Sektöründe Damla Etiket, Promosyon Sektöründe Damla Etiket, Otomotiv Sektöründe Damla Etiket, Çelik ve Mobilya Kapılarda Damla Etiket, Beyaz Eşya ve Elektronik ev eşyaları üzerine Damla Etiket

  Damla Etiket Nasıl Yapılır?

  Damla Etiket, öncelikle etiketin görseli bilgisayar ortamında hazırlanır. Hazırlanan görsel müşteri onayına sunulur. Onaylanan tasarım, yüksek baskı kalitesinde basılır. Baskı sistemlerinde Porta Etiket olarak Roland VS640 ve VS940 serisi yüksek çözünürlüğe sahip baskı sistemlerini tercih etmekte ve kullanmaktayız. Baskı işlemi kaliteli folyolar kullanılarak gerçekleştirilir. Baskı işlemi sonrası tasarımdan oluşturulan kesim şablonu sayesinde optik kesme makinesi ile kesimi yapılarak etiketin şekline göre Damla uygulamasına hazır hale getirilir. Bu Aşamadan sonra hazır olan görsel vektörel şemasına göre damla makinasına yerleştirilen etikete damla uygulaması yapılır. Bu aşama diğer aşamalar gibi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Damla makinasının bırakacağı sıvının miktarı gibi değerler konusunda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

  Damla Etiket konusunda uzman kadrosu ve teknolojik ekipmanları ile Porta Etiket, siz müşterilerimize en kaliteli etiketleri, uygun maliyetlerle sunmaktadır.