Damla Etiket

Eloksallı ve İndirmeli Madeni Etiketler
9 Temmuz 2018
İkaz Uyarı Etiketleri
3 Nisan 2018

  Damla Etiket Nedir? Damla Etiket Fiyatları? Damla Etiket Nasıl Yapılır?

  Damla etiket, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Sınırsız kullanım alanına sahip çarpıcı, renkli, şeffaf, derin, parlak, şaşırtıcı ve çekici damla etiketler, reklam amaçlı etiket kullanımında başka bir boyut yaratmaktadır.

  Domes sistem ile gerçekleştirilen üç boyutlu etkisi ile damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla Etiket, kapılmanın kolay, görmezden gelmenin zor olduğu bir çekicilik yaratır.

  Damla Etiket, bir ürünün imajını geliştirir, anlamlı bir katma değer kazandırır. Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile özel bir görünüm kazanıp kolayca farkedilebilir hale gelirler. Ürün böylece öne çıkar ve ayrıca özdeşleştiği bir başka marka ya da logonun bir projeksiyonu olarak da görülür.

  Damla etiketler farklı şekil, ebat ve renk kombinasyonlarında üretilebilmektedir. Bu da bizlere sınırsız opsiyonda marka yaratıcılığı sunabilmektedir. Böylelikle markanız diğerlerinden farklı ve göz alıcı görünmekle kalmayacak, damla etiketin pratik birçok avantajını da elde edecek. Damla etiketler esnektir. Düz, yassı, dairesel olmak üzere farklı yüzeylere uygulanabilir. Damla etiketin üzerini kaplayan poliüretan yüzey son derece dayanıklıdır. Kendi kendini yeniler, darbe ve çiziklere karşı dirençlidir. Dış ortamda güneş ışığına maruz kalsa bile, UV ışıkta sararmaz veya solmaz. Nem, tuzlu su ve diğer doğal elementlere karşı, hatta birçok kimyasal ve asitlere karşı dirençlidir.

  Damla Etiketin Farklılıkları

  Normal baskılı etiketler zamanla baskıları tahriş olur, silinir veya kaybolur damla etiket bu baskılı yüzey üzerine uygulanarak baskınızı bir ömür boyu dış etkenlere karşı korur. Şeffaf camsı görüntüsüyle etiketinizi daha canlı daha çekici ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Yüksek kimyasal dayanıklılığı ile ister otomotivde ister beyaz eşyada etiketinizin yıllarca sararmadan, parlak kalmasını sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı dış çeperi ile yıllarca aynı berraklıkta kalır, ürününüzün prestij sembolü olur.Üç boyut etkisi ile düz bir etiketi göz alıcı hale getirir. Damla etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır.

  Damla etiket çift karışımlı poliüretan malzemesinin özel makineler aracılığı ile karıştırılıp önceden hazırlamış olduğumuz yüzeylere dökülmesi ve bu sıvı haldeki karışımın belli oda şartları ya da ısıtma teknikleri aracılığı ile donmasını sağlayarak elde eldir. Damla etiket malzemesi sıvının yayılma prensibine bağlı olarak yayılır, sivri köşe ya da yayılmasını engelleyecek bir etken olduğu yerde durur, uygun ortamda reaksiyonunu tamamlayarak katı hale gelir. Döküm miktarına bağlı olarak ince veya daha kalın elde edilebilir ortalama yükseklik 1,6mm’dir. Damla etiket üzerine döküldüğü malzemeye yüksek tutuculuk özelliği ile kaynaşır gibi tutulur. Dökülecek malzemelere örnek olarak ABS, PVC, Polycarbonate, Polyester, Alüminyumu gösterebiliriz.

  Damla Etiket Kullanım Yerleri

  Promosyon sektöründe, Anahtarlık, Rozet, Masa Üstü Setlerde, Yoyolarda, Metrelerde, Beyaz Eşyalarda, Mobilya Sektöründe, Banyo Ürünleri, Otomotiv Sektörü, Bilgisayar Kasaları, Monitörler ve Makina Sektöründe Marka Etiketi olarak da kullanılabilir.

  Mobilya Ürünlerinde Damla Etiket, Bilgisayar Sektöründe Damla Etiket, Promosyon Sektöründe Damla Etiket, Otomotiv Sektöründe Damla Etiket, Çelik ve Mobilya Kapılarda Damla Etiket, Beyaz Eşya ve Elektronik ev eşyaları üzerine Damla Etiket

  Damla Etiket Nasıl Yapılır?

  Damla Etiket, öncelikle etiketin görseli bilgisayar ortamında hazırlanır. Hazırlanan görsel müşteri onayına sunulur. Onaylanan tasarım, yüksek baskı kalitesinde basılır. Baskı sistemlerinde Porta Etiket olarak Roland VS640 ve VS940 serisi yüksek çözünürlüğe sahip baskı sistemlerini tercih etmekte ve kullanmaktayız. Baskı işlemi kaliteli folyolar kullanılarak gerçekleştirilir. Baskı işlemi sonrası tasarımdan oluşturulan kesim şablonu sayesinde optik kesme makinesi ile kesimi yapılarak etiketin şekline göre Damla uygulamasına hazır hale getirilir. Bu Aşamadan sonra hazır olan görsel vektörel şemasına göre damla makinasına yerleştirilen etikete damla uygulaması yapılır. Bu aşama diğer aşamalar gibi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Damla makinasının bırakacağı sıvının miktarı gibi değerler konusunda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

  Damla Etiket konusunda uzman kadrosu ve teknolojik ekipmanları ile Porta Etiket, siz müşterilerimize en kaliteli etiketleri, uygun maliyetlerle sunmaktadır.